110 m aj, finaali 12.8.

 1. Ladji Doucoure         FRA  13,07
 2. Liu Xiang              CHN  13,08
 3. Allen Johnson          USA  13,10

 4. Dominique Arnold       USA  13,13
 5. Terrence Trammell      USA  13,20
 6. Joel Brown             USA  13,47
 7. Maurice Wignall        JAM  13,47
 8. Mateus Facho Inocencio BRA  13,48

    110 m aj. välierät 11.8.

 1  Ladji Doucoure         FRA  13,35
    Dominique Arnold       USA  13,39
    Dongpeng Shi           CHN  13,44
    Yoel Hernández         CUB  13,54
    Igor Peremota          RUS  13,71
    Redele'n dos Santos    BRA  13,88
    Masato Naito           JPN  13,88
    Dudley Dorival         HAI  14,11.

 2  Terrence Trammell       USA  13,31
    Xiang Liu               CHN  13,42
    Stanislavs Olijars      LAT  13,53
    Anselmo da Silva        BRA  13,63
    Robert Kronberg         SWE  13,69
    Chris Pinnock           JAM  13,73
    Jonathan Nsenga         BEL  13,94
    Anier García            CUB  13,99

 3  Allen Johnson           USA  13,23 
    Maurice Wignall         JAM  13,24
    Facho Mateus Inocêncio  BRA  13,39
    Joel Brown              USA  13,43
    Thomas Blaschek         GER  13,45
    Marcel van der Westen   NED  13,63
    Elmar Lichtenegger      AUT  13,74, 
    Dayron Robles           KUB  14,16

    Loppukilpailuun kaksi parasta/erä ja 
    kaksi aikojen perusteella):


    110 m aj, alkuerät 10.8.

 1  Thomas Blaschek        GER  13,86
    Allen Johnson          USA  13,92
    Yoel Hernandez         CUB  14,03
    Ivan Bitzi             SUI  14,26
    Cedric Lavanne         FRA  14,49
    Alexandros Theofanov   GRE  14,73
    Todd Matthews-Jouda    SUD  15,43
    Erässä oli vastatuulta 5,1 m/s

 2  Xiang Liu              CHN  13,73
    Redelen dos Santos     BRA  13,74
    Jonathan Nsenga        BEL  13,89
    Anier Garcia           CUB  14,01
    Elmar Lichtenegger     AUT  14,04
    Matti Niemi            FIN  14,18
    Jackson Quinonez       ECU  14,34
    Baymurat Ashirmuradov  TKM  15,52

    
 3  Ladji Doucoure         FRA  13,86
    Mateus Facho Inocencio BRA  13,96
    Chris Pinnok           JAM  14,11
    Gregory Sedoc          NED  14,24
    Serhiy Demydyuk        UKR  14,25
    Karl Jennings          CAN  14,30
    Sultan Tucker          LBR  14,34
    Andrea Giaconi         ITA   dns

 4  Dongpeng Shi           CHN  13,80
    Terrence Trammell      USA  13,80
    Igor Peremota          RUS  13,89
    Robert Kronberg        SWE  13,90
    Masato Naito           JPN  13,90
    Allan Scott            GBR  14,18
    Peter Coghlan          IRL  14,57
    Hon Sing Tang          HKG  14,83

 5  Anselmo da Silva       BRA  13,96
    Dominique Arnold       USA  13,96
    Marcel van der Westen  NED  14,01
    Paulo Villar           COL  14,12
    Joseph-B. RandriamihajaMAD  14,18
    Satoru Tanigawa        JPN  14,25
    Felipe Vivancos        ESP  14,34
    Julien M'Voutokoulouv  CGO  15,41

 6  Dayron Robles          CUB  13,83
    Stanislavs Olijars     LAT  13,86
    Joel Brown             USA  13,90
    Maurice Wignall        JAM  13,90
    Dudley Dorival         HAI  14,02
    Youjia Wu              CHN  14,38
    David Ilariani         GEO  14,88
    Suphan Wongsripchuk    THA  15,05

    Erien 3 parasta ja 6 ajalla jatkoon